Video: PSG har fjernet Neymar fra klubbens butik

FCBARCELONA.DK - 13.08.19

Det virker efterhånden ret sikkert, at Neymar forlader Paris Saint-Germain denne sommer og noget tyder på, at det bliver til fordel for Barca. Nu har den franske klub endda fjernet alle trøjer med Neymar fra klubbens officielle butik.

Mens medier i både Frankrig, Spanien og Catalonien meddeler, at Neymars skifte tilbage til Barca er rykket særdeles tæt på, så er der også mere håndfaste beviser på, at brasilianeren er fortid i Paris.

Tager man en tur igennem PSG's officielle butik i Paris, så kan man nemlig ikke finde en eneste trøje eller anden form for merhcandise med Neymars navn på. PSG har simpelthen fjernet alt med angriberens navn.

At Neymar er blevet fjernet fra PSG-butikken i Paris må betragtes som, at den franske klub allerede er klar over, at brasilianeren forlader klubben denne sommer. Nu er spørgsmålet bare, om det bliver et skifte til Barca eller til en anden klub.

Herunder ses en video fra i går, hvor en fan går rundt i butikken for at vise, at Neymar er forsvundet.

.:FORSIDE:.